Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-10

Kreatywne nauczycielskie pogranicze

W pierwszy weekend października na pograniczu Gliwic i Sośnicowic krążył autobus z logo Polskiego Komitetu OMEP. Bardziej dociekliwi sprawdzali na stronie internetowej omep.org.pl i odkrywali, że jest to Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego z długą historią w Polsce i na świecie, współpracująca
z UNESCO. Wspomniany autobus stał się mobilną burzą mózgów - nauczycieli, dyrektorów, doradców metodycznych szkół i przedszkoli z 6 regionów w Polsce. Wszyscy żywo zainteresowani nowymi trendami w zakresie wczesnej edukacji i wychowania dzieci, nastawieni na wymianę doświadczeń przyjechali do siedzimy oddziału śląskiego w Przedszkolu Miejskim w Sośnicowicach. Podczas trzydniowego IX zlotu członków Polskiego Komitetu OMEP do refleksji i rozmów skłaniały:

 

- warsztaty "Dwujęzyczność w przedszkolu" przeprowadzone w pierwszym dwujęzycznym przedszkolu w Gliwicach Chatka Uszatka w Ostropie, gdzie od 10 lat rozwijany jest autorski program edukacji i wychowania dwujęzycznego,

- występy przedszkolaków i chóru prezentujące śląskie tradycje przygotowane przez Przedszkole Niepubliczne Słoneczko w Gliwicach - Wilczym Gardle,

- warsztaty "Kreatywny nauczyciel - kreatywny rodzic" prowdzone przez Wojciecha Gawlika,

 

- warsztaty plastyczne "Śląska galanda", podczas, której uczestnicy wykonali śląskie wianki w Przedszkolu Miejskim w Sośnicowicach,

- biesiada śląska podczas której goście uczyli się śląskich tańców, próbowali rozszyfrować gwarę ukrytą w śląskim byfyju i poznawali wpływ historii śląskiego pogranicza na edukację, przygotowaną przez wspomniane już przedszkola wraz z Gminnym Przedszkolem w Sierakowicach.

Wszystko to odbyło się na pograniczu Sośnicowic i Gliwic, w przedszkolach aktywnych w ramach światowej organizacji OMEP. Przez kilka lat to właśnie nauczyciele i dyrektorzy z tych przedszkoli uczestniczyli w wyjazdach studyjnych, by czerpać inspirację do pracy z dziećmi m. in. we Francji czy Norwegii. Tym razem nasze pogranicze i aktywność skłaniała do refleksji i dyskusji na temat form, metod i treści wychowania przedszkolnego i wczesnej edukacji. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się źródłem inspiracji w pracy pedagogicznej.

Był to zjazd uświadamiający piękno i znaczenie historii lokalnej oraz jej wpływ na edukację. Kolejny krok to spojrzenie w przyszłość czyli włączenie się w dyskusję i działania dotyczące zrównoważonego rozwoju nt. "Jaką przyszłość zostawiamy naszym dzieciom?".

Michaela Ludwig - Szaniec
członek śląskiego oddziału PK OMEP

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-09

Kim będą w przyszłości nasze przedszkolaki?

Inżynierem budowy jak tata Antosi? 

Florystką jak mama Antka?

Specjalistą ds. dostaw leków jak mama Wiktora i Igora?

Specjalistą w firmie Remondis jak mama Natana?

Krawcową jak mama Jagody?

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

Retro Festiwal Piosenki Niemieckiej to spotkanie z dziećmi z innych przedszkoli, które również śpiewają po niemiecku. Na scenie stanęły całe grupy przedszkolaków z przedszkoli:

Chatka Uszatka, Słoneczko i Gminnego Przedszkola w Sierakowicach. Gośćmi specjalnymi byli Dżentelmen i Dama wprost z Niemiec! Misiaczki zaśpiewały i zatańczyły z

pomponami do piosenki „Karneval”, Zajączki w kolorowych strojach tańczyły „Twist Anabell” a Pajacyki „Schneemann Rock’n roll”. Podziwialiśmy muzyczne występy ale również

bawiliśmy się do piosenek retro m.in. „Rock’n roll na siedząco” oraz „Tschu tschua”.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-18

Ach co to był za bal ...damy, dżentelmeni w melonikach, tańce jak w młodości babci i dziadka.

Rozruszasliśmy zardzewiałe kości! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11

Krok za krczkiem idą święta ... wspaniały czas kiedy w Chatce Uszatce przedszkolaki wyczekują Mikołaja,

przygotowują pierniki i czekają, by je zjeść w szczególny wieczór jasełek, kiedy przedszkole zamienia się w Betlejem i razem z rodzicami przeżywamy historię Bożego Narodzenia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-31

Karliku, Karliku ... śpiewały przedszkolaki i wywijały w tańach śląskich. do których tradycyjnie zaprosiliśmy górników z rodzin przedszkolaków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

Każda grupa stanęła na scenie, aby przyjąć pasowanie!

Czas na pierwsze grupowie zdjęcia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

Pan policjant - tata Pawła spotkał się z przedszkolakami, by sprawdzić czy potrafią prawidłowo przechodzić przez przejście,
czy znają znaki drogowe i potrafią prawidłowo poruszać sie na rowerkach i autkach. Rozdał również odblaskowe misie, by dzieci były lepiej widoczne. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23

Dzień Chłopaka to okazja to wspólnej zabawy i miłych upominków przygotowanych przez dziewczynki dla chłopców. Starszaki przygotowały nutellę ze śliwek i kakao. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11

Radości u nas wiele, gdy święto mają nauczyciele ... w Chatce Uszatka świętujemy razem z dziećmi i gośćmi!

Misiaczki śpiewały o jesiennej pogodzie, Zajączki tańczyły jak kolorowe listki na wietrze, a Pajacyki zaakompaniowały i zatańczyły z przytupem niczym koniki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11

Niech żyje król Ziemnika! Taki okrzyk słychać było wkoło, kiedy Pani Jesień zawitała do przedszkola. Starszaki przygotowały tańce i piosenki, by powitać złocistą porę roku. Wszystkie przedszkolaki pojechały do królestwa króla Ziemniaka! Była pyszna zabawa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

Nadłuższy dzień w roku był pełen atrakcji. Zobaczyliśmy pokaz tańca towarzyskiego w dwóch odsłonach - najpier trener zaprezentował swoje umiejętnosci, a potem przedszkolaki. Pokaz akrobatyczny i zabawy sportowe z piłkami trwały do zmroku. Smakowite gofry i naleśniki "made in Chatka Uszatka" zakończyły wieczór. Słodkie były sny przedszkolaków tej nocy. O pornaku w ogrodzie odbyło się radosne śniadanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-19

Zmysł zapachu jest nieco zapomniany ... w wakacje postanowilismy to zmienić. Wachaliśmy azjatyckie przyprawy i doprawialiśmy nimi ryż, jedząc oczywiście pałeczkami. Przyrządziliśmy sałatkę i szaszłyki z owoców. Wąchaliśmy i smakowaliśmy egztyczne owoce. Sposród europejskich zapachów najbardziej podobał nam się zapach chleba, który sami wypiekliśmy i skandynawskich drzew. W Brazylii i Afryce zachwycaliśmy się aromatem kawy. Bezkonkurecyjne okazało się kakao - najbardziej ulubiony smak i zapach tego lata, z którego przygotowaliśmy ciato "Murzynek".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-19

Podczas Zielonego Przedszkola wędrowaliśmy szlakami u stóp Babie Góry, podziwialiśmy panoramę beskidów z wieży widokowej  Beskidzki Raj, odwiedziliśmy muzem drewnianej zabawki oraz  muezum górlai i zbójników, gdzie podczas warsztatów wykonaliśmy drewniane koniki i malowaliśmy obarzki na szkle. Finałem naszej wyprawy był udział w przedstawieniu pt. "Karius i Baktus" w Tetarze Rabcio.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-27

Z okazji Dnia Rodziny przedszkolaki przygotowały bajkę pt. "Czerwony Kapturek". W wyjątkowej wersji tej bajki średniaki zatańczyły jako górale, starszaki jako ptaki, maluchy odegrały role kwiaiów i lasu. Rodzice Zajączków przygotowali przedstawienie niespodziankę pt. "Wybory Miss Mamy", gdzie mamy preznetowały się jako zwierzątka! Jury miało trudny wybór, dlatego orzekło, że wszystkie mamay otrzymują tytuł MISS! Odbył sie równiez pyszny konkurs "Wesoła kanapka". Dzękujemy rodzicom za ciasta, przekąski i napoje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-27

Dziękujemy strazakom z remizy OSP Ostropa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

Wiosna to czasu rozsadzania i wysiewania roślin. Przedszkolaki będą obserwować wzrost warzyw, kwiatów i ziół.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-16

Wiosna przyszła pieszo ... juz kwiaty za nią śpieszą!

Przyjście Wiosny przedszkolaki uczciły nie tylko okrzykami i przemarszem ulicami osiedla, ale przede wszystkim

prezentacjami wiosennej poezji! Starszaki zaprezentowały inscenizację pt."Wiosenne porządki", średniaki zilustrowały wiersz J. Brzechwy "Przyjście wiosny, Misiaczki zaprezentpowały "Żaby i bociany", a Misiaczki piosenkę "Wiosna wita nas".   Wiosenne piosenki rozbrzmiewały w Chatce Uszatka od rana!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

Elza powróciła! Dzieci z kilku przedszkoli próbowały ją pocieszyć, ponieważ robi sie coraz cieplej i Elza musi wracać do Krainy Lodu. Na dodatek zgubiła swoja moc - światło. Na szczęście dzięki śpiewom dzieci i wspólnym zabawom Elza mogła wrócić do domu! Wyczarował dla nas też lody ... zamiast pączków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

Wybrac zawód ... ciekawa sprawa! Dzięki rodzicom przedszkolaków poznaliśmy prace intruktora pierwszej pomocy i pediatry oraz  instruktora tańca, muzyka, cukiernika i kosmetyczki! DZIĘKUJEMY!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

Wprost z Krainy Lodu przybyła do nas Elza!

Towarzyszyły jej śnieżynki i łyżwiarki, które popisały się jazdą figurową na lodzie!

Babcię i Dziadka porwaliśmy na wspólny kulig w rytmie rock & roll'a!

Dzieci prezentowały taniec "Cha cha", walca i zimowe poleczki!

Było zimowo, a Elza na pożegnanie podarowała każdemu dziecku błyskotki! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13

W czasie indiańskich wakacji Chatka Uszatka zamieniał sie w wioskę Indian. W ogrodzie stanęło prawdziwe tipi, każdy przedszkolak przygotował sobie piórpopusz i tak z idniańskimi piosenkami i tańcami ruszyliśmy by tropic zwierzęta i przygotować sie na polowanie na bizona.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-27

Przedszkolaki przemierzyły szlaki Jury Krakowsko - Częstochowskiej śladem dam dworu i rycerzy.

W podchodach na Zamku w Pieskowej Skale odnalazły kufer dawych strojów i na dziedzińcu mogły urządzić pokaz dawnej mody dworskiej. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-04

Projekt 40+ jest kontynuacją obchodów 40lecia powstania Przedszkola w Ostropie.

Celem projektu jest przybliżenie środowisku przedszkolnemu znaczenia ludzi wieku +40 lat poprzez

cykl spotkań przedszkolaków z osoabmi 40+ reprezentującymi

rodziców, którzy mają ciekawe zainteresowania, klub seniora oraz osoby niepełnosprawne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

W Dniu Kobiet pamiętaliśmy o paniach pracujących w okolicy. Spotkalismy się również z mamami przedszkolaków,

które przedstawoły nam swoje zawody. Odwiedizła nas pani analityk medyczny, fryzjerka psów oraz asystentka stomatologiczna. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

Na śląską nutę bawiliśmy się w towarzystwie górników - dziadków przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-09

Piraci porwali przebierańców do zabawy już z samego rana w przedszkolu. Popołudniu do Hotelu Sylwia dopłynęła piracka ekipa i bawiła wnuki i dziadków. Misiaczki i Żabki tańczyły "Pirackiego wlaczyka", Zajączki tanecznym krokiem żeglowały wokół pirackiej wyspy, a Pajacyki w podskokach tańczyły do muzyki "Piratów z Karaibów". 

Bym cyk cyk i rata rata nie ma to jak los pirata! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-01

Przedszkolaki od wiosny do jesieni obserwują przyrodę i zmiany w naszym ogrodzie. Wiosną sprzątały i przygotowywały miejsce na grządki, wysiewały i wysadzały warzywa, kwiaty, zioła i owoce. Obserwowały ich wzrost i już latem zjadały pyszności z ogrodu ... smaczne zbiory czekają nas jesienią.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-22

1 czerwca 1977 roku pierwsze przedszkolaki przekroczyły próg przedszkola. Po 40 latach przedszkole pod patronatem Misia Uszatka nadal
uczy bawiąc - bawi ucząc. 

40 lat temu dzieci przygotowały przedsztawienie dla rodziców i podobnie było w tym roku. Dzieci tańczyły, śpiewały i przygotowały upominki dla rodziców.

Po występach na całe rodziny czekały zadania po których wykonaniu czekała niespodzianka ... przejażdżka bryczką po okolicy przedszkola.  

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-02

Ach co to był za bal!

Na karnawałowy Dziki Zachód zaprosiliśmy babcie i dziadków. Były tańce z cowboyami i indianami. Wnuki porwały babcie i dziadków do tańca. 

Dziadkowie podziwiali występy dzieci, wysłuchali życzeń, odebrali słodkie niespodzianki oraz setki uścisków i buziaków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-02

Grupa przedszkolaków w ramach projektu "W DROGĘ" zdobyła wiadomości na temat map i kierunków świata.

Stworzyły przedstawienie, które opowiadało o podróży, podczas której wykorzystały samodzielnie wykonanc mapę. 

Zając panda, pies, motyl, kangur i sowa chcieli przejsc przez świat i dotarli krainy smoka! 

Zdjęcia autorstwa Wojciecha Stachowskiego

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-04-11

 
 
Święto Kobiet jest w naszym przedszkolu okazją do poznania zawodów mam przedszkolaków. W tym roku odwiedziła nas mama Filipa  florystka i pomoc stomatologiczna - mama Kamila. Odwiedziliśmy również w pobliżu przedszkola pracujace w PIZZERII TRATORIA LA RUSTICA 
mamę Justynki, Olivera i Juliana, którym pomaga tata Justynki.
Było pysznie!
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-11

Podczas tegorocznego balu bawiliśmy się do tańców europejskich krajów. Nie zabrakło zorby, kazaczoka i poloneza. Dla babć i dziadków wystąpiły przedszkolaki prezentując polkę z pomponami, taniec włoski i walczyk tyrolski.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-31

W przedświątecznym czasie w Chatce Uszatka rozbrzmiewały kolędy podczas przygotowań do jasełek i wieczorów jasełkowych z rodzicami, podczas pieczenia, lukrowania pierników oraz przygotowywania prezentów dla rodziców.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-18

Tuż przed wakacjami odważne przedszkolaki spędziły noc w przedszkolu.
Zanim mali marynarze smacznie zasnęli najpier ruszyli w rejs statkiem, który zacumował przy
Chatce Uszatka.
W czasie rejsu poszukiwaliśmy morskiego skarbu, do którego doprowadziła nas instrukcja znaleziona w butelce.
 
Ahoj Marynarze! Udanych wakacyjnych rejsów!  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-07-03

Tradycyjny Festyn Rodzinny w okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka odbył się pod znakiem muzyki.
 
Każda grupa zaprezentowała tańce, piosenki i wiersze - życzenia dla rodziców, a finałem były prezentacje muzyczne rodzin przedszkolaków w ramach Rodzinnego Konkursu Muzycznego. Wcześniej jednak jury konkursu zaprezentowało się grą na niecodziennych instrumentach i tańcem.
Jak co roku tego dnia, za sprawą domowych wypieków rodziców,  Chatka Uszatka stała się najlepszą cukiernia w okolicy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-03

 
Zdjęcia autorstwa Wojciecha Stachowskiego
komentarzy: (1)
data dodania: 2015-03-13

Dzień Kobiet to dla przedszkolaków okazja, by poznać zawody mam, ale również innych kobiet, pracyjących w naszym otoczeniu.

Przedszkolaki składały życzenia wierszem i wręczały spacjalnie przygotowane kwiaty.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-11

Dzieci bawiły się juz od rana w przedszkolu.
Na hawajskiej wyspie powitaliśmy wszystkich dziadków girlandami kwiatów, wykonanymi przez przedszkolaki. 
Po przemarszu najmłodszych przebierańców babcie i dziadkowie zobaczyli karnawałowe pokazy taneczne każdej grupy.
Misiaczki zaprezentowały taniec do piosneki "Loki Koki", Zajączki zatańczyły i zaśpiewały "Czaczę dla babci i dziadka",
a Pajacyki przygotowały "Przedszkolaną Sambę".
Dzieci zaprosiły dziadków do hawajskich tańców. Dziękujemy za goracą zabawę!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-01

Na powitanie wakacji, w jedną z nakrótszych nocy w roku,
przedszkolaki poleciały z atronautą na Wenus, gdzie
bawiły się z Ufoludkiem, który częstowął dzieci kosmicznym napojem.
Dzieci projektowały też kosmiczne spodki, które potem ze smakiem zjadły, 
a tuż przez zaśnięciem bawiły się na kosmicznej dyskotece, po której szybko zasnęły:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-24

W kwietniu przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ceramicznych, zorganizowanych w naszym przedszkolu.
 
Dzieci wykonały ptaszki, słoniki i rybki, które wręczyły rodzicom w czasie majowego festynu z okazji Dnia Rodziny.
 
Każda grupa oprócz prezentów przygotowała występy artystyczne, które odbyły się na scenie plenerowej w ogrodzie przedszkola.
 
W czasie festynu delektowaliśmy się ciastami upieczonymi przez rodziców oraz zakupionymi przez nich przekąskami i napojami.
 
Tego dnia w ogrodzie powstała galeria prac konkursowych -  portretów Pani Wiosny.
 
Całe rodziny wzięły udział w konkursie "Przedwakacyjne zakupy rodzinne".
 
Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-14

 
W ramach akcji Gliwickiego Klubu Sportowego "PIAST" przedszkolaki odwiedziły stadion miejski, zobaczyły zaplecze, z którego korzystają piłkarze, zasiadły na trybunach  oraz spotkały maskotkę klubową - orła, który chętnie gimnastykował się i bawił z przedszkolakami.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-14

Podczas zjazdu do Kopalni Soli w Bochni nie tylko poznaliśmy sposób wydobywania soli, ale bawiliśmy się na podziemnym placu zabaw, szukaliśmy kopalnianych skrzatów, które sami ulepiliśmy z masy solnej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-18

Podczas czterech dni zobaczyliśmy  zamki Korzkiew, Ojców, Rabsztyn i Pieskowa Skała, gdzie urządziliśmy pokaz mody dworkiej oraz rycerski turniej. Przeszliśy szlakiem Ojcowskiego Parku Narodowego do Groty Łokietka oraz przejechaliśmy bryczką do Bramy Krakowskiej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-18

 
2 kwietnia 2014 w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena odwiedził nas sam baśniopisarz. Sprawdził czy znamy jego baśnie i zaprosił wszystkie przedszkolaki do biblioteki, gdzie z pomocą pani bibliotekarki odbyło się
pasowanie na czytelnika i starszego czytelnika.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-02


Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przedszkolaki odwiedziła Wiosna, czytajaca poezję. Starszaki przygotowały dla niej inscenizację do wiersza D. Gellner "Śpioch tulipan". Młodsze przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki.
Wiosna z przedszkola pobiegła malować zielone trawy, ukwiecić łąki i oczywiście
czytać poezję w Międzynarodowym Dniu Poezji.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-22


Tuż przed dniem kobiet przedszkolaki poszukiwały pracujących pań w naszym otoczeniu.
W przedszkolu odwiedziła nas fryzjerka i ogrodniczka.
Przedszkolaki odwiedziły gospodynię i kosmetyczkę w ich miejscach pracy.
Dzieci odwiedziły również panie pracujące w piekarni, sklepie, ciastkarni, przychodni i aptece!
Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-09


Spotkaniem z ogrodniczką rozpoczęliśmy nasz projekt "Od nasionka do rośliny".
Przedszkolaki wiedzą, co jest potrzebne roślinom do ich wzrostu - teraz czas wykorzystać tą więdzę!
Misiaczki i Żabki wysiały warzywa, Zajączki kwiaty, a Pajacyki zioła i zboże.
Dzieci będą hodowały w przedszkolu sadzonki, by wiosną przygotować rabatki. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-09

 
 Kopciuszek od rana pilnie pracował w przedszkolu i choć martwił się, że nie ma balowej sukienki,
dzięki czarom dzieci i wróżki pojawił się w pałacu jako prawdziwa księżniczka.
W Pałacu Kopciuszka przedszkolaki bawiły się z babciami i dziadkami. 
Bal rozpoczęło uroczyste orędzie Ochmistrza i przemarsz przedszkolaków.  
Kopciuszek i Książę zabrali wszystkich na przejażdżkę karetą, wyczarowaną przez wróżkę.
 Macocha i siostry były wyjatkowo miłe i chętnie częstowąły gości kawą i herbatą.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-09

 
 
Tuż przed Barbórką nasze przedszkole odwiedzili górnicy w strojach galowych,
roboczych, a nawet sam dyrygent górniczej orkiestry dętej.
Dzieci zaprezentowały stare śląskie przyśpiewki i tańce takie jak "Grozik" i "Trojak"
oraz inscenizcję w gwarze śląskiej o górniku Zefliku i górnikowej Berbli!
 
Wspólnie biesiadowaliśmy do piosenek "Szła dzieweczka" i "Poszła Karolinka".
Dzień wcześniej starszaki upiekły śląski kołocz.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16

 
Tuż po żniwach starszaki odkrywały jak złociste zboże zamienia się w pachnący chleb.
 
Starszaki same wypiekły chleb, ale największą atrakcją była wizyta w piekarni.
 
Piekarz specjalnie dla nas wypiekł smaczne droźdżówki! Dziękujemy:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-20

 
 
 Podczas Górskiej  Akademii Przedszkolaka w Gliczarowie Górnym przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pasterskich, poznały tajemnice śpiących rycerzy w Tatrach, którym przyglądały się z Rusinowej Polany i wędrowały Doliną Strążyską.
Na szlakach dzielni wędrowcy otrzymali brawa od starszych turystów!
komentarzy: (1)
data dodania: 2013-05-15

 
 
Tetarzyk "Mała syrenka" w wykonaniu uczniów Szkoły Specjalnej w Gliwicach.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-26

 
 
Podczas III Festiwalu Piosenki Niemieckiej dzieci prezentowały się przed publicznością w niemieckim repertuarze, ale  mogły  też zobaczyć przedszkolaki z innych przedszkoli, śpiewające po niemiecku,
pośmiać się z klaunem Dyziem
i przyjrzeć się z bliska ruinom zamku w Tworkowie!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-14

 
Z okazji roku Juliana Tuwima reprezentanci starszaków
zaprezentowali w Przedszkolu Miejskim w Sośnicowicach 
 wiersz "Kotek" w wersji oryginalnej i po śląsku.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-25

 
 
Z okazji Dnia Kobiet przyjrzeliśmy się zawodom naszych mam i pań, pracujących w naszym otoczeniu. Odwiedziliśmy panią weterynarz w jej gabinecie. Odwiedzając skład metali kolorowych, poznaliśmy pracę przedsiębiorcy - ekologa. W przedszkolu odwiedziły nas również pani pielęgniarka i pani dentystka.
Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-10

 
 
Tegoroczny Bal prowadziła rodzina Smerfów!
 
Dzieci bawiły sie od rana w przedszkolu. Dziadkowie dołączyli do nas popołudniu!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-18

 
 
 
Niezaponiane przedstawienie "Jaś i Małgosia" w wykonaniu rodziców średniaków - Zajączków! Dziękujemy rodzicom Mai za udostępnienie zdjęć!
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03

 
 
Podróżujący po Polsce Deutsch Wagen zawitał do naszego przedszkola.
Każda grupa ruszyła w podróż do Niemiec ...
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-09-23

 
 
Dziękujemy rodzicom Mai za udostępnienie zdjęć!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-12-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-12-07